Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel bayramlaştı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “ittifak” açıklamasıyla ilgili “Memleketi bu hale kadar getirip suç ortağını bize doğru itmesin. Bu sorunları ya çözsünler ya bıraksınlar biz çözeriz” dedi.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgür Özel’in Ekrem İmamoğlu etkisinde kaldığını iddia etti. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “suç ortağı” açıklamasına ilişkin, Bunlar tabii doğru şeyler değil, güzel şeyler değil. Sürece katkı sağlayan şeyler değil. Yani bu, yumuşama değildir. Siyasete yeni bir başlangıç getirme değildir. Bizim iadeiziyaretimizi demek ki hazmedemediler. Eğer bu iadeiziyaretimizi CHP’nin başındaki arkadaş hazmedebilseydi, bu tür bir açıklamayı yapmaya gerek duymazdı” dedi.

BAYRAMLAŞTILAR

Ortamın gerildiği günlerde ikili birbirinin bayramını kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile telefonda görüştü.

Edinilen bilgiye göre, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptıkları telefon görüşmesinde bayramlaşan Erdoğan ve Özel, birbirlerinin Babalar Günü’nü de kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mehmetçiğin bayramını kutladıGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir