Apple’dan sürpriz: HomePod 2 ve HomePod mini Türkiye’de satışta: İşte fiyatı ve çıkış tarihi

Apple, HomePod serisin nihayet Türkiye’ye getirdi. Hoparlörler ilk tanıtımlarından yıllar sonra ülkede satışa çıkıyor. HomePod 2. nesil ile birlikte HomePod mini, Apple Online Store’da satışa sunuldu. Peki, HomePod Türkiye’de ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar?

HomePod 2 fiyatı ve çıkış tarihi

Yeni HomePod, gece yarısı ve beyaz renk seçenekleriyle Türkiye’de satışta. HomePod 2 fiyatı; 11.999 TL. 2. nesil HomePod, 10 Mayıs’ta kullanıcılara ulaştırılacak.

HomePod mini fiyatı ve çıkış tarihi

HomePod mini, uzay grisi, mavi, sarı, beyaz ve turuncu renk seçenekleriyle Türkiye’de satışta. HomePod mini fiyatı; 3.999 TL. HomePod mini, 10 Mayıs’ta kullanıcılara teslim edilecek.

HomePod 2 özellikleri

2. nesil HomePod hoparlör, Siri ile entegre çalışmasının yanı sıra üstte bir dokunmatik kontrol paneliyle geliyor. Apple Watch Series 7’deki yonga seti olan S7 üzerinde çalışıyor ve Handoff özelliği için Apple’ın U1 ultra geniş bant yongasıyla donatılmış. Hoparlör ayrıca daha iyi performans için akustiği ayarlamak üzere odayı gerçek zamanlı olarak tarıyor.

HomePod mini özellikleri

HomePod mini, standart modele çok benziyor ancak çok daha küçük bir form faktörüne sahip. HomePod 2 gibi Siri, stereo eşleştirme, intercom özelliği, Handoff ve sıcaklık nem sensörüyle donatılmış. Ancak bu daha küçük modelde uzamsal ses ve oda algılama özelliği bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir